Wczoraj, tj. 17 maja, podpisano umowę na tegoroczne prace czerpalno-refulacyjne na torach wodnych, znajdujących się w kompetencji terytorialnej Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. Będą to przede wszystkim bieżące prace na torze wodnym Świnoujście – Szczecin, a także na torach podejściowych do portu w Trzebieży. Kubatura urobku do wybrania to ok. 418 tys. metrów sześciennych. Wykonawcą robót, wyłonionym w ramach postępowania przetargowego, jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o. o. z Gdańska oraz Van den Herik Kust-en Oeverwerken B. V. z Holandii. Koszt robót to ok. 15,2 mln zł, a termin wykonania - połowa sierpnia tego roku.

To ostatni raz, kiedy zadanie to realizujemy z bieżących środków budżetowych Urzędu, bowiem dzięki ustanowieniu przez Radę Ministrów programu wieloletniego pn. „Utrzymanie morskich dróg wodnych w rejonie ujścia Odry w latach 2019 – 2028” już od przyszłego roku bieżące roboty pogłębiarskie będą finansowane z zagwarantowanych w programie środków finansowych na ten cel.


 Prace czerpalno-refulacyjne na torach wodnych  Prace czerpalno-refulacyjne na torach wodnych  Prace czerpalno-refulacyjne na torach wodnych