- Szczegóły
- Grzegorz Strzelecki
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 2513
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 3906
- Szczegóły
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 20226
Informacja nt. stanu zaawansowania procedury legislacyjnej mającej na celu uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych portu morskiego w Darłowie, Kołobrzegu i Dźwirzynie
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie informuje, że projekty planów zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych portu morskiego w Darłowie, Kołobrzegu i Dźwirzynie zostały zgłoszone do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pod numerami: RD647, RD574 i RD644.
Szczegółowe informacje nt. poszczególnych projektów planów dostępne są na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:
- projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Darłowie
- projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Kołobrzegu
- projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Dźwirzynie
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Kołobrzegu podlega obecnie procedowaniu w ramach rządowego procesu legislacyjnego dla aktów prawnych prowadzonego przez Rządowe Centrum Legislacji. Link do BIP RCL z ww. projektem: https://legislacja.gov.pl/projekt/12362500.
Informacja o zakończeniu procedury sporządzania projektów planów
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie informuje, że projekty planów zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych portu morskiego w Darłowie, Kołobrzegu i Dźwirzynie przeszły pełną procedurę planistyczną wynikającą z art. 37e ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej i zostały przedłożone ministrowi właściwemu ds. gospodarki morskiej (obecnie Minister Infrastruktury) celem ich przyjęcia w drodze rozporządzenia Rady Ministrów.
Dokumentacja przedłożona na potrzeby prac legislacyjnych udostępniona poniżej.
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Darłowie:
- PL.DAR – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL.DAR – ustalenia ogólne
- PL.DAR – ustalenia szczegółowe
- PL.DAR – uzasad do rozstrzygnięć
- PL.DAR – rysunek uwarunkowań
- PL.DAR – rysunek projektu planu
- PL.DAR – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL.DAR – ocena skutków regulacji
- PL.DAR – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Kołobrzegu:
- PL. KOL – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. KOL – ustalenia ogólne
- PL. KOL – ustalenia szczegółowe
- PL. KOL – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. KOL – rysunek uwarunkowań
- PL. KOL – rysunek projektu planu
- PL. KOL – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. KOL – ocena skutków regulacji
- PL. KOL – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Dźwirzynie:
- PL. DZW – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. DZW – ustalenia ogólne
- PL. DZW – ustalenia szczegółowe
- PL. DZW – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. DZW – rysunek uwarunkowań
- PL. DZW – rysunek projektu planu
- PL. DZW – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. DZW – ocena skutków regulacji
- PL. DZW – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Działając na podstawie art. 37b i 37c ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (Dz. U. z 2019 r. poz. 2169, z późn. zm.) oraz art. 30, w związku z art. 39 ust. 1 oraz art. 46 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2020 r. poz. 283, z późn. zm.) Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku przystąpił do sporządzenia projektów planów zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych w granicach portów morskich w Kołobrzegu, Dźwirzynie oraz Darłowie.
Na skutek zniesienia z dniem 1. kwietnia 2020 r. Urzędu Morskiego w Słupsku, powyższe obszary znalazły się w zakresie kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Dokumentacja ww. projektów planów wraz z prognozami odziaływania na środowisko została wyłożona do publicznego wglądu od 25 listopada 2020 r. do dnia do 8 stycznia 2021 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin i jest dostępna w pokoju nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261) oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu.
Dyskusje publiczne nad rozwiązaniami przyjętymi w projektach planów wraz z prognozami ooś odbędą się dnia 15 grudnia 2020 r.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone obostrzenia dotyczące zgromadzeń, dyskusje publiczne przeprowadzone zostaną w formie on-line. Transmisja dyskusji odbędzie się na oficjalnym kanale YouTube Urzędu Morskiego w Szczecinie
Link do transmisji dostępny tutaj: https://youtu.be/IEA1MZi7gzI.
Istnieje możliwość czynnego udziału w dyskusji za pośrednictwem czatu znajdującego się na stronie z transmisją, a także zadawania pytań w trakcie spotkania pod nr telefonu: 91 44 03 346.
Dyskusje publiczne rozpoczną się od godziny 9.00:
- godzina 9.00 - 11.00 – port morski w Darłowie,
- godzina 11.15 - 13.15 – port morski w Kołobrzegu,
- godzina 13.30 – 15.00 – port morski w Dźwirzynie.
Jednocześnie zapraszamy Państwa do wcześniejszego zapoznania się z dokumentacją projektów planów przed dyskusjami publicznymi. Istnieje możliwość zgłaszania pytań i sugestii do ww. opracowań - do omówienia na dyskusjach - na adres
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Darłowie
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Darłowie, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 25 listopada 2020 r. do 8 stycznia 2021 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 8 stycznia 2021 r.:
- a) w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin lub
- b) elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP, a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
- a) ustnie do protokołu,
- b) za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 15 grudnia 2020 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie (pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin). Ze względu na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone obostrzenia dotyczące zgromadzeń, dyskusja publiczna przeprowadzoną zostanie w formie on-line; dopuszcza się także osobisty udział w dyskusji - w ograniczonej ilości osób (szczegółowe informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia i udziału w dyskusji publicznej zostaną zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Szczecinie).
Załącznik:
- Mapa obrazująca obszar projektu planu
- PL.DAR – Projekt rozporządzenia
- PL.DAR – Ustalenia ogólne
- PL.DAR – Rozstrzygnięcia szczegółowe
- PL.DAR – Uzasadnienie rozstrzygnięć
- PL.DAR – Rysunek projektu planu
- PL.DAR – Rysunek uwarunkowań
- PL.DAR – Ocena skutków regulacji
- PL.DAR – Prognoza odziaływania na środowisko
- PL.DAR – Rysunek prognozy
- PL.DAR – Wykaz uwag i wniosków
- PL.DAR – Formularz do zgłaszania uwag wniosków
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Dźwirzynie
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Dźwirzynie, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 25 listopada 2020 r. do 8 stycznia 2021 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 8 stycznia 2021 r.:
- a) w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin lub
- b) elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP, a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
- a) ustnie do protokołu,
- b) za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 15 grudnia 2020 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie (pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin). Ze względu na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone obostrzenia dotyczące zgromadzeń, dyskusja publiczna przeprowadzoną zostanie w formie on-line; dopuszcza się także osobisty udział w dyskusji - w ograniczonej ilości osób (szczegółowe informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia i udziału w dyskusji publicznej zostaną zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Szczecinie).
Załącznik:
- Mapa obrazująca obszar projektu planu
- PL.DZW – Projekt rozporządzenia
- PL.DZW – Ustalenia ogólne
- PL.DZW – Rozstrzygnięcia szczegółowe
- PL.DZW – Uzasadnienie rozstrzygnięć
- PL.DZW – Rysunek projektu planu
- PL.DZW – Rysunek uwarunkowań
- PL.DZW – Ocena skutków regulacji
- PL.DZW – Prognoza odziaływania na środowisko
- PL.DZW – Rysunek prognozy
- PL.DZW – Wykaz uwag i wniosków
- PL.DZW – Formularz do zgłaszania uwag wniosków
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Kołobrzegu
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Kołobrzegu, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 25 listopada 2020 r. do 8 stycznia 2021 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 8 stycznia 2021 r.:
- a) w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin lub
- b) elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP, a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
- a) ustnie do protokołu,
- b) za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 15 grudnia 2020 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie (pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin). Ze względu na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone obostrzenia dotyczące zgromadzeń, dyskusja publiczna przeprowadzoną zostanie w formie on-line; dopuszcza się także osobisty udział w dyskusji - w ograniczonej ilości osób (szczegółowe informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia i udziału w dyskusji publicznej zostaną zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Szczecinie).
Załącznik:
- Mapa obrazująca obszar projektu planu
- PL.KOL – Projekt rozporządzenia
- PL.KOL – Ustalenia ogólne
- PL.KOL – Rozstrzygnięcia szczegółowe
- PL.KOL – Uzasadnienie rozstrzygnięć
- PL.KOL – Rysunek projektu planu
- PL.KOL – Rysunek uwarunkowań
- PL.KOL – Ocena skutków regulacji
- PL.KOL – Prognoza odziaływania na środowisko
- PL.KOL – Rysunek prognozy
- PL.KOL – Wykaz uwag i wniosków
- PL.KOL – Formularz do zgłaszania uwag wniosków
- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 17879
-
Szanowni Państwo,
w związku z wdrożeniem teleinformatycznego systemu rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m zwanego systemem REJA24, którego prowadzenie i administrowanie powierzone zostało Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Szczecinie, do Dyrektora Urzędu kierowane są liczne pytania dotyczące funkcjonowania systemu REJA24, jak i wykładni przepisów ustawy z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (Dz. U. poz. 1137 oraz z 2019 r. poz. 1716). W celu udzielenia Państwu jak najszerszej informacji przedstawiamy poniżej zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Informujemy jednocześnie, że odpowiedzi poniższe nie mają charakteru wiążącego, gdyż Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie nie jest organem uprawnionym do dokonywania legalnej wykładni prawa. - Dodatkowe szkolenia dla merytorycznych pracowników organów rejestrujących.
-
Informujemy użytkowników Systemu REJA24, że w dniach 15-16.08 oraz 22-23.08.2020 nastąpi aktualizacja systemu, w trakcie której możliwe są zakłócenia lub przerwy w jego funkcjonowaniu.
Przeraszamy za utrudnienia.
- Szczegóły
- Michał Mofina
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 22435
- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 8398
- Szczegóły
- Michał Mofina
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 19871
Po raz kolejny, podczas prac związanych z pogłębieniem toru wodnego Świnoujście-Szczecin, znaleziono obiekty niebezpieczne. Wydobycie i neutralizację ładunków zaplanowano na najbliższą niedzielę, 15 września. Akcję przeprowadzą marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.
Niebezpieczne obiekty zostały sklasyfikowane jako brytyjska lotnicza mina morska, typu Mark IV, oraz brytyjska bomba głębinowa, typu Mk-XIII. Łącznie zawierają w sobie blisko 500 kg materiału wybuchowego. Operacja zostanie przeprowadzona analogicznie do tych z 14 lipca i 12 sierpnia. Do akcji zaangażowana zostanie załoga trałowca ORP Gopło z 13. Dywizjonu Trałowców oraz żołnierze i Grupa Nurków Minerów z 12. Dywizjonu Trałowców. Prace rozpoczną się w niedzielę, we wczesnych godzinach porannych.
Na czas wydobycia oraz transportu obiektów poza główki portu w Świnoujściu będą obowiązywały określone strefy bezpieczeństwa oraz ograniczenia w żegludze na Zalewie Szczecińskim, torze wodnym Świnoujście-Szczecin oraz Zatoce Pomorskiej.
- dla statków wchodzących z redy portu Świnoujście w kierunku Zalewu Szczecińskiego ruch zostanie wstrzymany w godz. 04:30 – 12:00.
- dla statków wychodzących z Zalewu Szczecińskiego na Zatokę Pomorską ruch zostanie wstrzymany w godz. 06:30 – 11:30.
- dla statków nawigujących w granicach portu Świnoujście ruch zostanie wstrzymany w godz. 10:30 – 12:00, z wyjątkiem promów morskich i innych statków pasażerskich wychodzących w morze, odcumowujących do godz. 10:30.
- KOMUNIKAT Kapitana Portu Szczecin dotyczący wydobycia i transportu miny w dniu 15 września 2019 r.
- KOMUNIKAT Kapitana Portu Świnoujście dotyczący wydobycia i transportu miny w dniu 15 września 2019 r.
- Szczegóły
- Mirosław Kopiczko
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 24206
- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 9553
Często zadawane pytania
- Kogo dotyczy zarządzenie?
- Co to jest stały ładunek masowy w rozumieniu zarządzenia?
- Co to jest masowiec?
- Co to jest terminal?
- Czy można prowadzić operacje przeładunkowe ładunków masowych na masowcach w terminalach nie posiadających system zarządzania jakością?
- Mój terminal posiada już system zarządzania jakością. Czy muszę komuś zgłaszać ten fakt?
- Jakiego rodzaju inspekcji można spodziewać się na terenie terminalu w związku z załadunkiem masowca?
- Jakie są konsekwencje za nie stosowanie się do zarządzenia?
Kogo dotyczy zarządzenie?
Przepisy zarządzenia stosuje się do wszystkich masowców, niezależnie od podnoszonej bandery, zawijających do terminali celem załadunku lub wyładunku stałych ładunków masowych. Nie ma to jednak zastosowania do urządzeń używanych tylko w wyjątkowych okolicznościach, oraz do sytuacji, w których załadunek lub rozładunek wykonywany jest wyłącznie za pomocą urządzeń samego masowca.
Co to jest stały ładunek masowy w rozumieniu zarządzenia?
Zgodnie z konwencją SOLAS XII 1.6 ładunek masowy stały oznacza dowolny materiał, inny niż płyn i gaz, składający się z kombinacji cząstek, granulek lub innych większych kawałków materiału, ogólnie jednorodny w składzie, który jest ładowany bezpośrednio do przedziałów ładunkowych statku bez jakichkolwiek pośrednich form opakowania.
Dodatkowo spoza przepisów zarządzenia zostało wyłączone ziarno.
Co to jest masowiec?
Masowcem jest statek który w dokumencie bezpieczeństwa statku ma wpisane „Bulk carrier”. W praktyce agent dla takiego statku w systemie PHICS wybiera jedną z poniższych opcji:
- Bulk carrier,
- Dry bulk carrier,
- Ore carrier,
- Cement carrier,
- Gravel carrier,
- Coal carrier.
Co to jest terminal?
Terminal w praktyce to wszystkie miejsca służące do załadunku lub wyładunku suchych ładunków masowych na masowce lub z masowca.
Czy można prowadzić operacje przeładunkowe ładunków masowych na masowcach w terminalach nie posiadających system zarządzania jakością?
Nie. Wszystkie terminale powinny posiadać certyfikat wdrożenia i utrzymania systemu zarządzania jakością zgodnie z norma PN-EN ISO 9001:2000 lub równoważnym. Wyjątek stanowią nowe terminale dla których Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie może udzielić zgodę na tymczasową działalność na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy pod warunkiem, że operator terminalu przedstawi plan wdrożenia systemu zarządzania jakością.
Dla terminali obecnie działających, a nie posiadających jeszcze systemu zarządzania jakością, Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie wyznaczył ostateczny termin do 28 lutego 2019 roku na wdrożenie odpowiednich procedur. Wszyscy zainteresowani tym rozwiązaniem powinni przedłożyć do UMS deklarację chęci skorzystania z tego udogodnienia zawierającą plan wdrażania systemu zarządzania jakością.
Mój terminal posiada już system zarządzania jakością. Czy muszę komuś zgłaszać ten fakt?
Tak. Kopia uzyskanego certyfikatu systemu powinna być przedłożona Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Jakiego rodzaju inspekcji można spodziewać się na terenie terminalu w związku z załadunkiem masowca?
Zarządzenie przewiduje dwa rodzaje inspekcji:
- Kontrole doraźne – podczas prac przeładunkowych na masowcu;
- Kontrole zapowiedziane – dotyczące sprawdzenia funkcjonowania przepisów na terminalu.
Jakie są konsekwencje za nie stosowanie się do zarządzenia?
Dyrektor Urzędu Morskiego poprzez swoich pracowników może wstrzymać przeładunek.
- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 7273
- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 8060
Akty prawa miejscowego dotyczące bezpieczeństwa masowców
- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 12936
Projekt "Pan Baltic Scope" ma na celu wsparcie wdrożenia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/89/UE z dnia 23 lipca 2014 r. ustanawiającej ramy planowania przestrzennego obszarów morskich oraz celów określonych w Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, strategii Niebieskiej Gospodarki (Blue Economy), Strategii Europa 2020, a także Bałtyckiego planu działań HELCOM i długoterminowej perspektywy VASAB dla Terytorialnego Rozwoju Regionu Morza Bałtyckiego. Planuje się podjęcie prac zmierzających do osiągnięcia spójności w planowaniu przestrzennym obszarów morskich w regionie Morza Bałtyckiego pomiędzy krajami sąsiednimi oraz stworzenie trwałych mechanizmów dla transgranicznej współpracy w tej dziedzinie.
Działania będą się skupiały na: współpracy i konsultacjach wspierających krajowe procesy planistyczne, wdrażaniu podejścia ekosystemowego, udostępnianiu danych oraz integracji interakcji na styku woda - ląd. Planuje się wykorzystanie doświadczeń i rekomendacji opracowanych podczas projektu "Baltic Scope Towards coherence and cross-border solutions in Baltic Maritime Spatial Plans" (2015-2017).
Projekt będzie realizowany przez 12 partnerów: 8 instytucji odpowiedzialnych za morskie planowania przestrzenne z siedmiu krajów unijnych basenu Morza Bałtyckiego (Szwecję, Danię, Niemcy, Polskę, Łotwę, Estonię i Finlandię) oraz 4 regionalne organizacje pan-bałtyckie (HELCOM, VASAB, SYKE, Nordregio). Liderem projektu jest Szwedzka Agencja Zarządzania Zasobami Morskimi i Wodnymi (SwAM). Urząd Morski w Szczecinie przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Urzędu Morskiego w Gdyni pełni rolę partnera projektu, jako przedstawiciel Rzeczypospolitej Polskiej.
Dnia 10 listopada 2017 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu "Grant agreement for an action with multiple beneficiaries" pomiędzy EASME (Agencją działającą na podstawie uprawnień przekazanych przez Komisję Europejską), a Liderem Projektu SwAM. Dnia 10 stycznia 2018 r. została podpisana umowa o współpracy "Cooperation agreement for the implementation of the project Pan Baltic Scope" pomiędzy Liderem Projektu, a Urzędem Morskim w Szczecinie.
Okres realizacji projektu: 1 stycznia 2018 r. - 31 grudnia 2019 r.
Projekt będzie realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (zarządzanie i finansowanie bezpośrednie poza programem operacyjnym) na postawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/2014 z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie EFMR.
Zgodnie z umową o dofinansowanie projektu całkowity koszt projektu wynosi 3 315 113 EUR, w tym część dotycząca Urzędu Morskiego w Szczecinie 177 427 EUR. Współfinansowanie z Unii Europejskiej stanowi maksymalnie 80% kosztów kwalifikowalnych.
Koordynator prac polskiego zespołu:
Pani Marta Konik, tel. 91 4403 268, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 13110
Spotkanie Projektu Baltic SCOPE w Szczecinie
W dniach 20-22 czerwca 2016 r. Urząd Morski w Szczecinie był gospodarzem VI Spotkania Planistów Południowo Zachodniego Bałtyku oraz IV Spotkania Partnerów Projektu.
VI Spotkanie Planistów poświęcone było omówieniu zaawansowania prac i zdobytych doświadczeń partnerów projektu na poszczególnych polach współpracy, a także podsumowaniu wyników spotkań dwu i trójstronnych przeprowadzonych w celu zidentyfikowania interesów poszczególnych krajów i oceny występujących transgranicznych synergii i konfliktów. Przedyskutowano także wstępne rekomendacje płynące z prac nad obszarami tematycznymi i transgranicznymi.
Spotkanie Partnerów Projektów służyło wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy obszarami Centralnego i Południowo Zachodniego Bałtyku oraz w zakresie podejścia ekosystemowego w MSP, a także wypracowaniu rekomendacji dla rozwiązania ujawnionych problemów.
W spotkaniach wzięli udział uczestnicy reprezentujący organy administracji odpowiedzialnej za morskie planowanie przestrzenne z Polski (Urząd Morski w Szczecinie, Słupsku i Gdyni oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), Niemiec (Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna - BSH), Danii (Duńska Administracja Morska), Szwecji (Szwedzka Agencja ds. Gospodarki Morskiej i Wodnej), Łotwy (Ministerstwo Ochrony Środowiska i Rozwoju Regionalnego) i Estonii (Ministerstwo Finansów), a także przedstawiciele regionalnych organizacji (HELCOM i VASAB) oraz jednostek naukowo-badawczych (Nordregio, Fiński Instytut Środowiska SYKE i Instytut Morski w Gdańsku).
Więcej informacji na temat projektu dostępne na stronie www.balticscope.eu
Spotkanie inaugurujące projekt
W dniach 18-19 marca 2015 roku, w Göteborgu, odbyło się spotkanie oficjalnie inaugurujące międzynarodowy projekt "Baltic SCOPE Towards coherence and cross-border solutions in Baltic Maritime Spatial Plans".
Projekt jest poświęcony wypracowaniu procedur uzgodnień transgranicznych dla planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich nakazanych Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/89/UE z dnia 23 lipca 2014 r., ustanawiającą ramy planowania przestrzennego obszarów morskich. Działania objęte projektem stanowią realizację jednego z celów Zintegrowanej Polityki Morskiej UE. Zgodnie z dyrektywą, wszystkie kraje nadbałtyckie mają objąć planami zagospodarowania przestrzennego obszary Bałtyku do roku 2021, w związku z czym wypracowanie zasad sporządzania i uzgadniania tych planów w kontekście transgranicznym jest bardzo istotne. Biorąc pod uwagę specyfikę lokalną i różnice prawne, występujące w każdym z krajów, projekt podzielono na dwie części (studia przypadków).
Pierwszy dotyczy obszaru południowo-zachodniego Bałtyku, gdzie partnerami są: Polska, Szwecja, Niemcy i Dania, drugi Bałtyku centralnego - z partnerami ze Szwecji, Estonii i Łotwy. Uzgodnienia obejmą: żeglugę, rybołówstwo, infrastrukturę i energetykę oraz oddziaływanie na środowisko morskie. Liderem projektu jest Szwedzka Agencja ds. Gospodarki Morskiej i Wodnej (Swedish Agency for Marine and Water Management - SwAM). Partnerami projektu są przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za planowanie przestrzenne na obszarach morskich z krajów nadbałtyckich: Niemiec, Polski, Danii, Łotwy, Estonii oraz organizacji: VASAB i HELCOM, a także instytutów badawczych: Nordregio i SYKE. Przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, który jako partner projektu reprezentuje Ministra Infrastuktury i Rozwoju, Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku oraz Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.
Baltic SCOPE jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (poza programem operacyjnym) na postawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/2014 z dnia 15 maja 2014 r. Zgodnie z wnioskiem aplikacyjnym ogólna wartość umowy wynosi 2 638 852 EUR. Czas trwania projektu - 24 miesiące.
Wniosek aplikacyjny został zatwierdzony przez Komisję Europejską i planowane jest podpisanie umowy z KE przez Lidera Projektu, reprezentującego wszystkich partnerów przed końcem marca 2015 r. W następnej kolejności Lider Projektu podpisze umowy partnerskie z poszczególnymi partnerami. Dodatkowe informacje na temat projektu Baltic SCOPE dostępne są w języku angielskim na stronie SwAM.

- Szczegóły
- Paweł Gorczakowski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 30619
Informacja nt. stanu zaawansowania procedury legislacyjnej mającej na celu uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Mrzeżynie
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie informuje, że projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Mrzeżynie został zgłoszony do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pod numerem RD564.
Szczegółowe informacje nt. projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Mrzeżynie dostępne są na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod adresem: https://www.gov.pl/web/premier/projekt-rozporzadzenia-rady-ministrow-w-sprawie-przyjecia-planu-zagospodarowania-przestrzennego-morskich-wod-wewnetrznych--port-morski-w-mrzezynie.
Wskazany projekt rozporządzenia podlega obecnie procedowaniu w ramach rządowego procesu legislacyjnego dla aktów prawnych i jest dostępny na stronie Rządowego Centrum Legislacji: https://legislacja.gov.pl/projekt/12362501.
Informacja o zakończeniu procedury sporządzania projektów planów
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie informuje, że projekty planów zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych portu morskiego w Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie, Trzebieży i Mrzeżynie przeszły pełną procedurę planistyczną wynikającą z art. 37e ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej i zostały przedłożone ministrowi właściwemu ds. gospodarki morskiej (obecnie Minister Infrastruktury) celem ich przyjęcia w drodze rozporządzenia Rady Ministrów.
Dokumentacja przedłożona na potrzeby prac legislacyjnych udostępniona poniżej.
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych – port morski w Świnoujściu:
- PL. SWI – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. SWI – ustalenia ogólne
- PL. SWI – ustalenia szczegółowe
- PL. SWI – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. SWI – rysunek uwarunkowań
- PL. SWI – rysunek projektu planu
- PL. SWI – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. SWI – ocena skutków regulacji
- PL. SWI – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Szczecinie:
- PL. SZC – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. SZC – ustalenia ogólne
- PL. SZC – ustalenia szczegółowe
- PL. SZC – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. SZC – rysunek uwarunkowań
- PL. SZC – rysunek projektu planu
- PL. SZC – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. SZC – ocena skutków regulacji
- PL. SZC – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Policach:
- PL. POL – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. POL – ustalenia ogólne
- PL. POL – ustalenia szczegółowe
- PL. POL – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. POL – rysunek uwarunkowań
- PL. POL – rysunek projektu planu
- PL. POL – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. POL – ocena skutków regulacji
- PL. POL – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Dziwnowie:
- PL. DZI – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. DZI – ustalenia ogólne
- PL. DZI – ustalenia szczegółowe
- PL. DZI – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. DZI – rysunek uwarunkowań
- PL. DZI – rysunek projektu planu
- PL. DZI – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. DZI – ocena skutków regulacji
- PL. DZI – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Trzebieży:
- PL. TRZ – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. TRZ – ustalenia ogólne
- PL. TRZ – ustalenia szczegółowe
- PL. TRZ – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. TRZ – rysunek uwarunkowań
- PL. TRZ – rysunek projektu planu
- PL. TRZ – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. TRZ – ocena skutków regulacji
- PL. TRZ – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Mrzeżynie:
- PL. MRZ – projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- PL. MRZ – ustalenia ogólne
- PL. MRZ – ustalenia szczegółowe
- PL. MRZ – uzasadnienie do rozstrzygnięć
- PL. MRZ – rysunek uwarunkowań
- PL. MRZ – rysunek projektu planu
- PL. MRZ – uzasadnienie projektu rozporządzenia
- PL. MRZ – ocena skutków regulacji
- PL. MRZ – wykaz uwag i wniosków złożonych w procesie planistycznym
- OGŁOSZENIE Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie o wyłożeniu do publicznego wglądu prognozy odziaływania na środowisko ustaleń projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych –port morski w Świnoujściu.
Załączniki:
- Port morski w Świnoujściu - Prognoza oddziaływania na środowisko
- Port morski w Świnoujściu - Podsumowanie – Prognoza ooś
- Port morski w Świnoujściu - Rysunek prognozy ooś
- Port morski w Świnoujściu - Projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- Port morski w Świnoujściu - Ustalenia ogólne projektu planu
- Port morski w Świnoujściu - Rozstrzygnięcia szczegółowe projektu planu
- Port morski w Świnoujściu - Uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Świnoujściu - Rysunek planu
- Port morski w Świnoujściu - Rysunek uwarunkowań
- Port morski w Świnoujściu - Uzasadnienie projektu rozporządzenia
- Port morski w Świnoujściu - Ocena skutków regulacji
- Port morski w Świnoujściu - Wykaz uwag i wniosków
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Mrzeżynie
Uprzejmie informujemy, iż w terminie od 31 maja 2021 r. do 12 lipca 2021 r. zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych w granicach portu morskiego w Mrzeżynie. Dokument ten wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dostępny będzie do wglądu w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 268) oraz na stronie internetowej tutejszego urzędu.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w ww. projekcie planu odbędzie się dnia 15 czerwca 2021 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie (pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin). Ze względu na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone obostrzenia dotyczące zgromadzeń, dyskusja publiczna przeprowadzona zostanie w formie on-line; dopuszcza się także osobisty udział w dyskusji - w ograniczonej ilości osób (szczegółowe informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia i udziału w dyskusji publicznej zostaną zamieszczone na stronie internetowej urzędu).
- Ogłoszenie Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie o wyłożeniu do publicznego wglądu prognozy odziaływania na środowisko ustaleń projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych – port morski w Policach
Załącznik:
- Port morski w Policach – Prognoza oddziaływania na środowisko
- Port morski w Policach – Podsumowanie – Prognoza ooś
- Port morski w Policach – Rysunek prognozy ooś
- Port morski w Policach – Projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- Port morski w Policach – Ustalenia ogólne projektu planu
- Port morski w Policach – Rozstrzygnięcia szczegółowe projektu planu
- Port morski w Policach – Uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Policach – Rysunek planu
- Port morski w Policach – Rysunek uwarunkowań
- Port morski w Policach – Uzasadnienie projektu rozporządzenia
- Port morski w Policach – Ocena skutków regulacji
- Port morski w Policach – Wykaz uwag i wniosków
Prezentacja Koncepcji projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych w granicach portu morskiego w Mrzeżynie
Działając na podstawie art. 37b i 37c Ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (Dz. U. z 2019 r. poz. 2169, z późn. zm.) oraz art. 30, w związku z art. 39 ust. 1 oraz art. 46 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008r.o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2020 r. poz. 283, z późn. zm.)Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie przystąpił do sporządzenia projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych w granicach portu morskiego w Mrzeżynie.
Obecnie opracowana została Koncepcja projektu planu.
Ze względu na obowiązujący stan epidemiologiczny w kraju, ograniczający zgromadzania, Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie odstąpił od bezpośredniej prezentacji ww. dokumentacji planu, w formie spotkania konsultacyjnego.
W związku z powyższym prezentacja Koncepcji projektu planu udostępniona zostaje od dnia 23 listopada br. na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Szczecinie – linki do dokumentacji poniżej.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opracowaniem, a także wysłuchaniem prezentacji dotyczących procesu planistycznego oraz rozwiązań przyjętych w koncepcji projektu planu.
ZachęcamyJednocześnie informujemy, iż po zapoznaniu się z ww. koncepcją możliwe będzie odniesienie się do zapisów w niej zawartych, zgłoszenie ewentualnych uwag i opinii (w formie pisemnej na adres Urzędu Morskiego w Szczecinie, za pośrednictwem platformy ePuap lub za pośrednictwem poczty elektronicznej) – do dnia 4 grudnia br.
- Prezentacja - proces planistyczny wraz z harmonogramem prac
- Prezentacja oraz plik audio – Koncepcja projektu planu
Dokumentacja Koncepcji projektu planu – port morski Mrzeżyno:
Załączniki:
- Port morski w Szczecinie - Prognoza oddziaływania na środowisko
- Port morski w Szczecinie - Podsumowanie – Prognoza ooś
- Port morski w Szczecinie - Rysunek prognozy ooś
- Port morski w Szczecinie - Projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- Port morski w Szczecinie - Ustalenia ogólne projektu planu
- Port morski w Szczecinie - Rozstrzygnięcia szczegółowe projektu planu
- Port morski w Szczecinie - Uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Szczecinie - Rysunek planu
- Port morski w Szczecinie - Rysunek uwarunkowań
- Port morski w Szczecinie - Uzasadnienie projektu rozporządzenia
- Port morski w Szczecinie - Ocena skutków regulacji
- Port morski w Szczecinie - Wykaz uwag i wniosków
Załączniki:
- Port morski w Dziwnowie - Prognoza oddziaływania na środowisko
- Port morski w Dziwnowie - Podsumowanie – Prognoza ooś
- Port morski w Dziwnowie - Rysunek prognozy ooś
- Port morski w Dziwnowie - Projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- Port morski w Dziwnowie - Ustalenia ogólne projektu planu
- Port morski w Dziwnowie - Rozstrzygnięcia szczegółowe projektu planu
- Port morski w Dziwnowie - Uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Dziwnowie - Rysunek planu
- Port morski w Dziwnowie - Rysunek uwarunkowań
- Port morski w Dziwnowie - Uzasadnienie projektu rozporządzenia
- Port morski w Dziwnowie - Ocena skutków regulacji
- Port morski w Dziwnowie - Wykaz uwag i wniosków
Załączniki:
- Port morski w Trzebieży - Prognoza oddziaływania na środowisko
- Port morski w Trzebieży - Podsumowanie – Prognoza ooś
- Port morski w Trzebieży - Rysunek prognozy ooś
- Port morski w Trzebieży - Projekt rozporządzenia ws. przyjęcia planu
- Port morski w Trzebieży - Ustalenia ogólne projektu planu
- Port morski w Trzebieży - Rozstrzygnięcia szczegółowe projektu planu
- Port morski w Trzebieży - Uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Trzebieży - Rysunek planu
- Port morski w Trzebieży - Rysunek uwarunkowań
- Port morski w Trzebieży - Uzasadnienie projektu rozporządzenia
- Port morski w Trzebieży - Ocena skutków regulacji
- Port morski w Trzebieży - Wykaz uwag i wniosków
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie zaprasza do udziału w spotkaniu, w trakcie którego zaprezentowane zostaną wyniki I. etapu prac nad sporządzeniem projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych w granicach portu morskiego w Mrzeżynie – Studium uwarunkowań. Spotkanie odbędzie się dnia 24. sierpnia 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 11.00, w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin).
W trakcie spotkania, Wykonawca Studium uwarunkowań zaprezentuje wstępną wersję dokumentu. Możliwe będzie szczegółowe zapoznanie się z opracowaniem, a także wyrażenie opinii na jego temat.
Studium uwarunkowań wraz z rysunkami udostępniony jest poniżej.
Proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu wraz z ilością osób, które reprezentować będą Państwa instytucję/organizację, najpóźniej do dnia 19. sierpnia br, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu wykazu uwag i wniosków złożonych do projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych, w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Mrzeżynie.
Załączony do niniejszego ogłoszenia wykaz jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Szczecinie: Zawiadomienia i obwieszczenia
Z wykazem oraz treścią wniosków można się też zapoznać w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 091 44 03 346, 091 44 03 268).
Wykaz będzie dostępny do ostatniego dnia wyłożenia do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych, w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Mrzeżynie.
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do sporządzenia projektu planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze portu morskiego w Mrzeżynie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla ww. planu.
Przekazanie projektów planów zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych dla portów morskich do ponownych uzgodnień
Zgodnie art. 37e ust. 1 pkt. 12 ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 2214, z późn. zm.), projekty planów zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych dla portów morskich w kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, przekazane zostały do ponownych uzgodnień.
Konieczność ponowienia uzgodnień wynika ze zmian i modyfikacji jakim uległy opracowywane projekty planów, w toku opiniowania oraz prowadzonych w okresie 4.lipca 2019 r. – 19.sierpnia 2019 r. uzgodnień.
Poniżej zamieszczono zmodyfikowaną dokumentację planów wraz ze zaktualizowanymi prognozami oddziaływania na środowisko.
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Świnoujściu
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Szczecinie
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Policach
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Dziwnowie
Projekt planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych - port morski w Trzebieży
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych – port morski w Świnoujściu
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Świnoujściu, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.
Projekt planu obejmuje morze terytorialne i morskie wody wewnętrzne w granicach portu morskiego w Świnoujściu oraz morskie wody wewnętrzne na działkach nr 122/33, nr 122/31, nr 122/32 w obr. Świnoujście 7, działkach nr 211/1, nr 210/13, nr 210/14, nr 363/8, nr 363/2, nr 213/63, nr 213/64, nr 213/62, nr 214/1, nr 252/14, nr 252/15, nr 218/5 i nr 246/1 obr. Świnoujście 10 oraz częściach działek nr 419/15 i nr 217 obr. Świnoujście 10 oraz dz. nr 3/2 Ognica obr. 13, zlokalizowane poza granicami portu morskiego w Świnoujściu.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 3 lipca 2019 r. do 19 sierpnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl.
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 19 sierpnia 2019 r.:
• w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
lub
• elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP,
a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
• ustnie do protokołu,
• za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 17 lipca 2019 r. (środa) w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, ul. Wojska Polskiego 1/1, o godzinie 10.00.
Potwierdzenie uczestnictwa proszę zgłaszać do dnia 11 lipca 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Port morski w Świnoujściu - mapa obrazująca obszar projektu planu
- Port morski w Świnoujściu - projekt rozporządzenia
- Port morski w Świnoujściu - ustalenia ogólne
- Port morski w Świnoujściu - ustalenia szczegółowe
- Port morski w Świnoujściu - uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Świnoujściu - rysunek planu
- Port morski w Świnoujściu - rysunek uwarunkowań
- Port morski w Świnoujściu - prognoza oddziaływania planu na środowisko
- Port morski w Świnoujściu - prognoza oddziaływania planu na środowisko - rysunek
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych – port morski w Szczecinie
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Szczecinie, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.
Projekt planu obejmuje morskie wody wewnętrzne w granicach portu morskiego w Szczecinie oraz morskie wody wewnętrzne na fragmentach działek nr 24 obr. Nad Odrą 5, nr 930 obr. Nad Odrą 25 oraz nr 66 i 95/10 obr. Śródmieście 84, zlokalizowane poza granicami portu morskiego w Szczecinie.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 3 lipca 2019 r. do 19 sierpnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl.
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 19 sierpnia 2019 r.:
• w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
lub
• elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP,
a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
• ustnie do protokołu,
• za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 18 lipca 2019 r. (czwartek) w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, plac Batorego 4, o godzinie 8.30.
Potwierdzenie uczestnictwa proszę zgłaszać do dnia 11 lipca 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Port morski w Szczecinie - mapa obrazująca obszar projektu planu
- Port morski w Szczecinie - projekt rozporządzenia
- Port morski w Szczecinie - ustalenia ogólne
- Port morski w Szczecinie - ustalenia szczegółowe
- Port morski w Szczecinie - uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Szczecinie - rysunek planu
- Port morski w Szczecinie - rysunek uwarunkowań
- Port morski w Szczecinie - prognoza oddziaływania planu na środowisko
- Port morski w Szczecinie - prognoza oddziaływania planu na środowisko - rysunek
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych – port morski w Policach
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Policach, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.Projekt planu obejmuje morskie wody wewnętrzne w granicach portu morskiego w Policach oraz morskie wody wewnętrzne na fragmencie działki nr 3215 obr. Police 3, zlokalizowane poza granicami portu morskiego w Policach.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 3 lipca 2019 r. do 19 sierpnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl.
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 19 sierpnia 2019 r.:
• w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
lub
• elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP,
a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
• ustnie do protokołu,
• za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 19 lipca 2019 r. (piątek) w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, plac Batorego 4, o godzinie 8.30.
Potwierdzenie uczestnictwa proszę zgłaszać do dnia 11 lipca 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Port morski w Policach - mapa obrazująca obszar projektu planu
- Port morski w Policach - projekt rozporządzenia
- Port morski w Policach - ustalenia ogólne
- Port morski w Policach - ustalenia szczegółowe
- Port morski w Policach - uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Policach - rysunek planu
- Port morski w Policach - rysunek uwarunkowań
- Port morski w Policach - prognoza oddziaływania planu na środowisko
- Port morski w Policach - prognoza oddziaływania planu na środowisko - rysunek
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych – port morski w Dziwnowie
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Dziwnowie, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.
Projekt planu obejmuje morskie wody wewnętrzne w granicach portu morskiego w Dziwnowie oraz morskie wody wewnętrzne na fragmencie działki nr 846/46 obr. Dziwnów, zlokalizowane poza granicami portu morskiego w Dziwnowie.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 3 lipca 2019 r. do 19 sierpnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl.
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 19 sierpnia 2019 r.:
• w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
lub
• elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP,
a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
• ustnie do protokołu,
• za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 18 lipca 2019 r. (czwartek) w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, plac Batorego 4, o godzinie 12.00.
Potwierdzenie uczestnictwa proszę zgłaszać do dnia 11 lipca 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Port morski w Dziwnowie - mapa obrazująca obszar projektu planu
- Port morski w Dziwnowie - projekt rozporządzenia
- Port morski w Dziwnowie - ustalenia ogólne
- Port morski w Dziwnowie - ustalenia szczegółowe
- Port morski w Dziwnowie - uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Dziwnowie - rysunek planu
- Port morski w Dziwnowie - rysunek uwarunkowań
- Port morski w Dziwnowie - prognoza oddziaływania planu na środowisko
- Port morski w Dziwnowie - prognoza oddziaływania planu na środowisko - rysunek
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych – port morski w Trzebieży
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie - port morski w Trzebieży, zwanego dalej „projektem planu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, zwaną dalej „prognozą ooś”.
Projekt planu wraz z prognozą ooś będzie dostępny do publicznego wglądu w terminie od 3 lipca 2019 r. do 19 sierpnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261 oraz na stronie internetowej tutejszego Urzędu: www.ums.gov.pl.
Uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą ooś można składać w terminie do dnia 19 sierpnia 2019 r.:
• w formie pisemnej na adres: Urząd Morski w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
lub
• elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP,
a w odniesieniu do ustaleń prognozy oddziaływania na środowisko również:
• ustnie do protokołu,
• za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5. września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 162 t.j.) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwagi i wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa powyżej mogą pozostać bez rozpatrzenia.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu wraz z prognozą ooś odbędzie się dnia 19 lipca 2019 r. (piątek) w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, plac Batorego 4, o godzinie 12.00.
Potwierdzenie uczestnictwa proszę zgłaszać do dnia 11 lipca 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Port morski w Trzebieży - mapa obrazująca obszar projektu planu
- Port morski w Trzebieży - projekt rozporządzenia
- Port morski w Trzebieży - ustalenia ogólne
- Port morski w Trzebieży - ustalenia szczegółowe
- Port morski w Trzebieży - uzasadnienie rozstrzygnięć
- Port morski w Trzebieży - rysunek planu
- Port morski w Trzebieży - rysunek uwarunkowań
- Port morski w Trzebieży - prognoza oddziaływania planu na środowisko
- Port morski w Trzebieży - prognoza oddziaływania planu na środowisko - rysunek
Uprzejmie informujemy, iż w terminie od 3. lipca 2019 r. do 19. sierpnia 2019 r. zostaną wyłożone do publicznego wglądu projekty planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portów morskich w Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie i Trzebieży. Dokumenty te wraz z prognozami oddziaływania na środowisko dostępne będą w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin, pok. nr 106, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (nr tel.: 91 4403 346 lub 91 4403 261) oraz na stronie internetowej tutejszego urzędu.
Dyskusje publiczne nad rozwiązaniami przyjętymi w ww. projektach planów odbędą się odpowiednio: dla portu morskiego w Świnoujściu – dnia 17. lipca 2019 r., dla portu morskiego w Szczecinie i portu morskiego w Dziwnowie – dnia 18 lipca 2019 r., dla portu morskiego w Policach i portu morskiego w Trzebieży – dnia 19. lipca 2019 r. Spotkania zostaną zorganizowane w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie oraz w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu (dla portu morskiego w Świnoujściu). O szczegółach informować będziemy na bieżąco na stronie internetowej.
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie zaprasza na spotkania, w trakcie których zaprezentowane zostaną wstępne wersje projektów planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portów morskich w Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie i Trzebieży.
Spotkania odbędą się:
• dnia 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, w Sali Kameralnej (ul. Wojska Polskiego 1/1, Świnoujście) – projekt planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portu morskiego w Świnoujściu
• dnia 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) o godz. 8.30 w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin) – projekt planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portu morskiego w Szczecinie,
• dnia 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin) - projekt planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portu morskiego w Dziwnowie,
• dnia 17 kwietnia 2019 r. (środa) o godz. 8.30 w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin) – projekt planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portu morskiego w Policach,
• dnia 17 kwietnia 2019 r. (środa) o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin) – projekt planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portu morskiego w Trzebieży.
W trakcie spotkań Wykonawca Studiów uwarunkowań zaprezentuje wstępne wersje dokumentów. Możliwe będzie szczegółowe zapoznanie się z opracowaniami, a także wyrażenie opinii na ich temat.
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z ww. studiami oraz przygotowanie ewentualnych uwag i wniosków, co umożliwi przedyskutowanie ich w trakcie spotkania
Prosimy także o potwierdzenie udziału w spotkaniu, najpóźniej do dnia 10. kwietnia br, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Załączniki:
Port Świnoujście - rysunek planu
Port Świnoujście - projekt rozporządzenia
Port Świnoujście - ustalenia ogólne
Port Świnoujście - rozstrzygnięcia szczegółowe
Port Szczecin - rysunek planu
Port Szczecin - projekt rozporządzenia
Port Szczecin - ustalenia ogólne
Port Szczecin - rozstrzygnięcia szczegółowe
Port Dziwnów - rysunek planu
Port Dziwnów - projekt rozporządzenia
Port Dziwnów - ustalenia ogólne
Port Dziwnów - rozstrzygnięcia szczegółowe
Port Police - rysunek planu
Port Police - projekt rozporządzenia
Port Police - ustalenia ogólne
Port Police - rozstrzygnięcia szczegółowe
Port Trzebież - rysunek planu
Port Trzebież - projekt rozporządzenia
Port Trzebież - ustalenia ogólne
Port Trzebież - rozstrzygnięcia szczegółowe
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o wyłożeniu do publicznego wglądu wykazu uwag i wniosków złożonych do projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego RP oraz morskich wód wewnętrznych w obszarze portu morskiego w Świnoujściu oraz planów zagospodarowania przestrzennego dla morskich wód wewnętrznych portu morskiego w Szczecinie, Policach, Dziwnowie oraz Trzebieży wraz z prognozami oddziaływania na środowisko dla ww. planów.
Załączniki:
Ogłoszenie – port morski w Świnoujściu
Wykaz uwag i wniosków – port morski w Świnoujściu
Ogłoszenie – port morski w Szczecinie
Wykaz uwag i wniosków – port morski w Sczecinie
Ogłoszenie – port morski w Policach
Wykaz uwag i wniosków – port morski w Policach
Ogłoszenie – port morski w Dziwnowie
Wykaz uwag i wniosków – port morski w Dziwnowie
Ogłoszenie – port morski w Trzebieży
Wykaz uwag i wniosków – port morski w Trzebieży
Dyrektor Urzędu Morskiego zaprasza na spotkania, w trakcie których zaprezentowane zostaną wyniki I. etapu prac nad sporządzeniem projektów planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portów morskich w Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie i Trzebieży – Studia uwarunkowań.
Spotkania odbędą się:
• dnia 2. marca 2018 r. (piątek) o godz. 10.00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, w Sali Kameralnej (ul. Wojska Polskiego 1/1, Świnoujście) – prezentacja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich – port morski w Świnoujściu,
• dnia 5. marca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin) – prezentacja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich – port morski w Szczecinie,
• dnia 7. marca 2018 r. (środa) o godz. 10.00 w Porcie Jachtowym w Dziwnowie, w sali konferencyjnej (ul. Żeromskiego 30, Dziwnów) – prezentacja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich – port morski w Dziwnowie,
• dnia 8. marca 2018 r. (czwartek) o godz. 8.30 w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin) – prezentacja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich – port morski w Policach,
• dnia 8. marca 2018 r. (czwartek) o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, sala 118 (Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin) – prezentacja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich – port morski w Trzebieży,
W trakcie spotkań Wykonawca Studiów uwarunkowań zaprezentuje wstępne wersje dokumentów. Możliwe będzie szczegółowe zapoznanie się z opracowaniami, a także wyrażenie opinii na ich temat.
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z ww. studiami oraz przygotowanie ewentualnych uwag i wniosków, co umożliwi przedyskutowanie ich w trakcie spotkania
Prosimy także o potwierdzenie udziału w spotkaniu, najpóźniej do dnia 23. lutego br, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Załączniki (aktualność na dzień 05.03.2018) :
wstępna wersja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Świnoujściu
wstępna wersja mapy "Synteza uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Świnoujściu"
wstępna wersja mapy prezentującej zagospodarowanie wynikające z mpzp m. Świnoujście
wstępna wersja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Szczecinie
wstępna wersja mapy "Synteza uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Szczecinie"
wstępna wersja mapy prezentującej zagospodarowanie wynikające z mpzp m. Szczecin
wstępna wersja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Policach
wstępna wersja mapy "Synteza uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Policach"
wstępna wersja mapy prezentującej zagospodarowanie wynikające z mpzp
wstępna wersja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Dziwnowie
wstępna wersja mapy "Synteza uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Dziwnowie"
wstępna wersja mapy prezentującej zagospodarowanie wynikające z mpzp
wstępna wersja Studium uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Trzebieży
wstępna wersja mapy "Synteza uwarunkowań do planu zagospodarowania portu morskiego w Trzebieży"
wstępna wersja mapy prezentującej zagospodarowanie wynikające z mpzp
Artykuł - Plany zagospodarowania przestrzennego portów morskich w kompetencji terytorialnej Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do sporządzenia projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla części morza terytorialnego RP oraz morskich wód wewnętrznych w obszarze portu morskiego w Świnoujściu oraz planów zagospodarowania przestrzennego dla morskich wód wewnętrznych portu morskiego w Szczecinie, Policach, Dziwnowie oraz Trzebieży wraz z prognozami oddziaływania na środowisko dla ww. planów.
Załączniki:
Ogłoszenie – port morski w Świnoujściu
Ogłoszenie – port morski w Szczecinie
Ogłoszenie – port morski w Policach
Ogłoszenie – port morski w Dziwnowie
Ogłoszenie – port morski w Trzebieży
Formularz do składania uwag i wniosków
Harmonogram realizacji projektu POWR.02.19.00-00-PM02/17
Projekt pn: „Opracowanie projektów planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich – porty w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie” realizowany jest na podstawie zawartego w dniu 16 maja 2017 r. Porozumienia o dofinansowanie projektu nr POWR.02.19-00-00-PM02/17-00, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Konieczność sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich jest wypełnieniem przepisów zarówno krajowych, jak i unijnych tj.:
- ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej z dnia 21 marca 1991 r. (Dz. U. z 2016 r., poz. 2145 z późn. zm.). Art. 37a oraz 37b cyt. ustawy nakładają na administrację morską (dyrektora właściwego urzędu morskiego) obowiązek sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego
- dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/89/UE z dnia 23 lipca 2014 r. ustanawiająca ramy planowania przestrzennego obszarów morskich nakłada na Państwa Członkowskie obowiązek opracowania planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich najpóźniej do dnia 31 marca 2021 r.
Projekty planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich - porty morskie w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie sporządzone zostaną dla portów morskich w: Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie i Trzebieży. Plany te wykonane zostaną w skali 1:1000 lub 1:2000 i obejmą łącznie powierzchnię 2 522,96 ha morskich wód wewnętrznych. Zgodnie z założeniami, obszar wód morskich w granicach pięciu portów morskich objętych projektem, stanowi ok. 0,1% powierzchni polskich obszarów morskich.
Opracowanie planów zagospodarowania przestrzennego wybranych portów morskich w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie umożliwi zrównoważony rozwój we wskazanym obszarze morskich wód wewnętrznych (portów morskich w Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie i Trzebieży) poprzez zdefiniowanie i uporządkowanie korzystania z tych obszarów, uwzględniając uwarunkowania naturalne, prawne, gospodarcze i społeczne. Tematyka planów obejmie wybrane istniejące i przewidywane sposoby korzystania z przestrzeni wskazanych portów morskich, w szczególności: rybołówstwo i jego obsługę, infrastrukturę liniową (kable, rurociągi, mosty drogowe i kolejowe, tunele), żeglugę (trasy żeglugowe, przestrzenne wymagania bezpieczeństwa nawigacji, trasy podejściowe do nabrzeży i basenów portowych oraz morskich przystani rybackich, przeprawy promowe, obszary rozwojowe portów w ramach ich obecnych granic, turystykę i rekreację (kąpieliska, sporty wodne, nurkowanie), podwodne dziedzictwo kulturowe (wraki i in.), obronę narodową (infrastruktura liniowa, porty i przystanie wojenne, inne), wymagania ochrony brzegu morskiego (zabezpieczenie przeciwpowodziowe w obszarze wód morskich), marikulturę, składowiska (urobek z prac czerpalnych), ochronę środowiska, w tym ochronę przyrody, akweny i nabrzeża stoczniowe (stoczni produkcyjnych i remontowych), akweny cumowania przy nabrzeżach do rozładunku i załadunku statków.
Plany zoptymalizują wykorzystanie przestrzeni morskiej (morskich wód wewnętrznych wewnątrz portów) przez wszystkie ww. sposoby użytkowania, mając na względzie racjonalizację kumulatywnych skutków i kosztów przedsięwzięć, szeroko pojęte bezpieczeństwo i stosując podejście ekosystemowe. Mając na względzie potrzebę oszczędnego gospodarowania przestrzenią, w procesie planowania zostanie uwzględniony czynnik czasu, a także możliwości wspólnego korzystania z akwenów przez różne sposoby użytkowania. Zgodnie z ustawą o obszarach morskich RP i administracji morskiej, po przyjęciu planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich, wydawanie pozwoleń na wznoszenie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń zostanie przeniesione z ministra właściwego ds. gospodarki morskiej na dyrektorów urzędów morskich. Przyjęcie planów zagospodarowania przestrzennego dla portów morskich pozostających w obszarze kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie pozwoli mu na zrównoważone wykorzystanie akwenów portowych z uwzględnieniem zasady ekorozwoju, a także na sprawne zarządzanie wykorzystaniem poszczególnych akwenów przeznaczonych pod różne rodzaje działalności.
Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 950 000,00 PLN, w tym ze środków europejskich w kwocie 800 660,00 PLN (co stanowi 84,28 % wydatków kwalifikowanych projektu) oraz 149 340,00 PLN ze środków współfinansowania krajowego.
Planowany okres realizacji: 1 sierpnia 2017 r. - 31 marca 2019 r.
- Szczegóły
- Robert Tomaszewski
- Kategoria: Informacje
- Odsłony: 34181
- Zarządzenie wewnętrzne Nr 25 Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z dnia 31 sierpnia 2004r. w sprawie taryfy opłat portowych w portach morskich nie mających podstawowego znaczenia dla gospodarki narodowej oraz w przystaniach morskich.
- KOMUNIKAT Nr 4 Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z dnia 3 grudnia 2015 r. w sprawie ustalenia opłaty przystaniowej
- Zarządzenie wewnętrzne Nr 27 Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z dnia 22 grudnia 2016 r. w sprawie opłat pobieranych przez Urząd Morski w Szczecinie.
Podkategorie
Strona 1 z 4